Haber

Dokuz Eylül’de ‘beyaz önlük’ heyecanı

İZMİR (İGFA)-Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Veteriner Fakültesi’nde “Beyaz Önlük Töreni” düzenlendi.

İzmir’in ilk ve tek veteriner fakültesi olarak Kiraz’da kurulan DEÜ Veteriner Fakültesi’nde düzenlenen törenle; Nükhet Hotar, Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, DEÜ Rektör Yardımcıları, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Ayrıca DEÜ Veteriner Fakültesi’ne kazandırılan yeni derslik, laboratuvarlar ve ameliyathane merkezinin açılışı törenle gerçekleştirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar törende yaptığı konuşmada, toplam 197 öğrencisi bulunan Veteriner Fakültesi’nin bu yıl 80 öğrencisi ile eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürdüğünü kaydetti. geleceğin uzman veteriner hekimlerini yetiştirmektir.

DEÜ’de veterinerlik eğitimi almanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Rektör Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi olarak hayvanların yaşam haklarına ve bilimsel çalışmalar doğrultusunda desteklenerek hayvancılık sektörünün sağlıklı gelişimine önem verdiklerini belirtti.

İLK 10’DA

DEÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Bulut törende yaptığı konuşmada henüz ilk mezunlarını vermeyen DEÜ Veteriner Fakültesi’nin Türkiye’deki veteriner fakülteleri arasında başarı sıralamasında ilk 10 içinde yer aldığını vurguladı. . Bulut, “Beyaz önlüğün anlamı saflık, dürüstlük ve mükemmelliktir. Sadece fiziksel anlamda değil; Manevi anlamda bu önlükler hastaya ve mesleğe karşı sorumluluk bilinciyle dürüstlük ve samimiyetle taşınmalıdır.

Programın ardından DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar öğrencilerle birlikte açılan derslik, laboratuvar ve ameliyathane merkezlerini gezerken Kiraz aileleri ile “Mutluluk İçin Mesafeleri Aşıyoruz” programında merkeze geldi. DEÜ’nün sosyal sorumluluk projelerinden Anne Babalar Mutlu Çocuklar”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu