Haber

Tokat Valiliğinden özel hastanede hastaya şiddet olayına ilişkin açıklama

Tokat Valiliği, bir hastanın özel hastane çalışanlarının şiddetine maruz kalması olayıyla ilgili bir hemşirenin iş akdinin feshedildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Tokat’ta hizmet veren özel hastanede yaşanan ve ulusal basında yer alan “Hemşireler felçli hastanın ağzını ve boğazını böyle sıktı” başlıklı haber üzerine açıklamaya gerek görüldüğü belirtildi.

Hasta M.A’nın bu yılın temmuz ayında yaşadığı rahatsızlıklardan ötürü özel hastaneye başvurduğu aktarılan açıklamada, hastanın tedavisinin bir kısmının genel ağır bakım ünitesinde sürdürüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Hastanın 9 Temmuz’da ağır bakımda tedavisi devam ederken, uygulanan ilaçlardan ötürü ajite halde burnuna takılı teneffüs aygıtını çıkartmaya çalıştığı, bu sırada hemşirelerden birisinin yanına gelerek hastanın elini süratli halde iterek mahzur olduğu, sonrasında el bileğinden yatağa bağlamak suretiyle elini sabitlediği tespit edilmiştir. Sonrasında öteki bir hemşire daha olaya müdahil olmuştur. Bu harekete reaksiyon vermesi üzerine aksiyonuna son veren hemşire, sonrasında hastanın yanından uzaklaşmıştır. Süreç sonunda hastamızın tedavisine devam edilmiş, şifahen taburcu edilmiştir. Olayın Vilayet Sıhhat Müdürlüğüne bildirildiği andan itibaren soruşturma açılıp bir başhekim yardımcısı ve ağır bakım uzmanı görevlendirilmiştir. Soruşturma tarihinde ilgili hemşirenin iş akdine son verilmiş, öbür hemşireye de hastane tarafından kınama cezası verilmiştir. Ayrıyeten Vilayet Sıhhat Müdürlüğü Hukuk Ünitesi tarafından savcılığa hata duyurusunda bulunulmuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu