Haber

TBMM Genel Kurulu ‘Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşülmesi için toplandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Heyeti, TBMM Başkan Vekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı.

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkan Vekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında, yetki alanına ilişkin düzenlemelerin yer aldığı ‘Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni görüşmek üzere toplandı. Görüşmeler başlamadan önce gündem dışında konuşan CHP Kümelenme Başkanvekili Ali Talentli Başarır, Hatay konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine atıfta bulunarak, “Hükümet deprem konutlarını teslim etme sözü verdiği halde Cumhurbaşkanı hâlâ konuşabilir” dedi. 1 yıl içinde. ‘Yerel yönetimlerde hizmet verebilmek için’ diyor. ‘Hükümetle paralel hareket etmesi lazım’ diyor. Yani bize oy verirseniz biz de size hizmet ederiz. Buradan soruyorum; Hatay’daki evlerin tamamlanamamasının sebebi Hatay halkının ona oy vermemesi mi? Bunu açıkça söylüyor” dedi.

AK PARTİ’Lİ AKBAŞOĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZ’A İFTİRA VERİYORSUNUZ

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları çarpıtılarak değerlendirmeler yapıldığı ve bunun ısrarla sürdürüldüğü çok açık ve nettir. Ancak transferler söylendiği gibi değil. Bir kez daha hatırlatıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın Meclis tutanaklarına aktardığı sözler ve aziz milletimizin vicdanıdır.” “Hatay, kamu yatırımlarının tamamını almasına rağmen maalesef yereldeki vizyon eksikliğinden dolayı potansiyelini ortaya çıkarmakta zorlanan bir şehir. Şu anda size söylediğim bir gerçek; eğer merkezi yönetim ve yönetim Yerel yönetimler el ele vermez, dayanışma içinde olmaz, o şehre bir şey olmaz, bakın size söylenmedi, ‘Siz iftira niteliğinde bir söz sunuyorsunuz. Cumhurbaşkanımıza iftira atıyorsunuz” dedi.

Konuşmasına devam eden Akbaşoğlu, “Cumhurbaşkanımız ne diyor, ‘Hatay kamu yatırımlarının tamamını alsa bile’, sizin şimdi bunu bile çarpıtmaya kalkışmanız, nasıl bir çarpık zihniyet olduğunuzun kanıtı olarak tutanaklara geçiyor. Sorunların gerçekliğini değil, sadece sorunları çarpıtmak amacıyla dinleyip yorumlamak. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği çok net ve “Sonuç olarak herkes bu konuyu çarpıtmaya çalışıyor. Mayıs seçimlerinde Hatay’ın ‘Erdoğan’ dediğini herkes biliyor. Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin ne kadar samimi çalıştığının en büyük şahidi depremzede vatandaşlarımızdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu