Haber

Suriyeli göçmenler için Gaziantep’ten dünyaya ‘güvenli’ çağrı

GAZİANTEP (İGFA) –Önder Fatma Şahin, Gaziantep’te projeler, deprem sonrası yürütülen çalışmalar ve göç yönetimi konulu sunum yaptı.

Kahramanmaraş’ta şiddetli sarsıntıdan etkilenen Gaziantep’in, sarsıntının yaralarını sarmaya ve Suriyeli göçmenlerle birlikte büyük bir yükü kaldırmaya çalıştığını belirten Önder Şahin, sunumunda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönemde göçün önlenmesinin en az maliyetli olduğunu ve insanların doğdukları topraklarda yaşam ve yaşam kalitesini yükseltecek önlemlerin alınması gerektiğini söyleyebiliriz. Aksi takdirde yönetilebilir olduğunu görüyoruz. Özellikle uluslararası kuruluşlar, doğdukları topraklarda yaşam kalitesini artırmaya yönelik projeleri desteklemelidir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla birlikte, hükümetimizin sadık ve onurlu dönüşü için uçtan uca inançlı bir alan yaratacak, temel ihtiyaçları karşılayacak ve çekici hale getirecek yeni bir model üzerinde çalışıyoruz. . Bu gerçekleştiğinde şehirlerin yükü azalacak. Bu çalışmanın ne kadar değerli olduğunu görüyorum.”

Başkan Şahin sunumunda deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara, Suriyeli göçmenler için yürütülen projelere, göç idaresinde ortaya çıkan Gaziantep Modeli’ne ve planlanan diğer çalışmalara yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu