Ekonomi

KOSGEB’den depremden etkilenen işletmelere 450 milyon dolar destek

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, depremden etkilenen 11 ildeki işletmelere yönelik başlatılan 450 milyon dolarlık destek paketine 45 bin başvuru yapıldığını, 2 bin başvurunun ödemesinin onaylandığını söyledi.

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, deprem bölgesindeki saha ziyaretleri kapsamında Gaziantep’in İslahiye İlçesi’ne geldi. Geçtiğimiz hafta Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya’da KOBİ’lerle bir araya gelerek ‘Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Canlandırma Projesi’nin tanıtımını yapan KOSGEB Lideri İbrahimcioğlu, depremden en çok etkilenen bölgelerden İslahiye’de esnafla buluştu. , Bu hafta. İslahiye Ticaret Odası’nda esnaflarla bir araya gelen İbrahimcioğlu, projenin detayları hakkında bilgi vererek başvuru ve onay sürecini anlattı.

’26 BİN DEĞERLENDİRİLDİ’

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, projeyle deprem bölgesinde ticareti harekete geçirmeyi hedeflediklerini belirterek, 15 gün içinde 45 bin başvuru aldıklarını, bunların 26 bininin değerlendirildiğini söyledi.

İbrahimcioğlu, 2 bin başvurunun ödemesinin onaylandığını belirterek, şunları söyledi:

“Buraya geldiğimizde depremin yıkıcı etkisini bizzat gördük. Bu bölgenin insanımıza bereket olacağına inanıyoruz. Projeyle birlikte işletmelere hasar durumlarına göre takviye verileceği belirtildi. Özellikle 4 il ve bu 2 ilçede hasarsız da olsa bu parayı 11 ile dağıtarak ticaretin çarkını çevirmeyi hedefliyoruz.” Bu para ödenmeye başlayınca ekonominin düzelmesini istiyoruz. 15 gün içerisinde 45 bin başvuru aldık. Çünkü programı çok kolay hale getirdik. Dileğimiz esnafın bir an önce başvuru yapmasıdır. Arkadaşlarıma bu başvurulardan kaç tanesini değerlendirdiğimizi sordum. 26 bin başvuru değerlendirildi. Ödemeleri onayladık. 2 bin ödeme onaylandı. Hızlı başvurup hızlı ödeme yaptığımız bir programdır. Dükkanların kapatılmasını, işyerlerinin çalışmasını istiyoruz. Bu desteğin en önemli kısmı bankanın olmaması ve faizin olmamasıdır. O yüzden bu can damarı ticaretin çarkını çevirecek. İnanıyoruz.”

bulanik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu