Haber

Kılıçdaroğlu protokol suçunu partililere attı: Beni bu duruma düşürmeseydiniz

CHP’nin 12 saatlik Parti Meclisi toplantısından yeni detaylar paylaşılmaya devam ediyor.

Görüşmede yaşananları anlatan Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, aralarında İçişleri Bakanlığı ve MİT’in de bulunduğu üç bakanlığın Zafer Parti Genel Başkanı Özdağ ile imzaladığı anlaşmanın “parçalanarak” yerle bir edildiğini söyledi.

KILIÇDAROĞLU: BENİ BU DURUMA KOYMAZSINIZ

Saymaz’a göre Kılıçdaroğlu, şunları savundu:

“Şimdiye kadar protokolü ifşa etmedim. Bu, iki lider arasındaki özel bir meseledir. Özdağ’ı bana bağlıyor. Bu belgeyi parti arşivine koyacağım. Ben bir bakanlık verdiysem, partimin hakkını vermişimdir. İki seçenek arasında kaldım. Oyumuzu maksimize edecek hamleler yapmaya çalışıyordum. Çalışsaydın beni bu duruma sokmazdın. Herkes beni suçlarken hiçbiriniz cevap vermiyorsunuz.”

TARAFLARI KABUL ET

Toplantıda bir diğer eleştiri konusu da meclis listeleri oldu. Saymaz’a göre Kılıçdaroğlu, milletvekillerini belirlemek için kurulan komisyonu da suçladı ve şu ifadeleri kullandı:

“İttifak için zorunluydu. Ben daha iyi sonuç verir diye düşündüm. Ama ben oturup 600 milletvekili yazayım mı? Bir komisyon kurduk, ‘Mülakat yapın’ dedim. Onların ahbaplarını ve siyasi akrabalarını yazdıklarını gördüm.”

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ‘Siz de oradaydınız. Suçu bize yüklemeyin. Akrabadan bahsediyorsan Faik Öztrak’ı neden MYK’ya aldın? En çok Öztrak yazdı” dedi.

KAYNAK: SÖZCÜ GAZETE

seyitgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu