Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Azerbaycan Vilayet Eyvazov İçişleri Bakanı ile görüştü

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 2. Afet ve Acil Durum Yönetiminden Sorumlu Bakanlar Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Azerbaycan’da İçişleri Bakanı Vilayet Eyvazov ile bir araya geldi.

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Yerlikaya, dost ve kardeş ülkede bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Yerlikaya, bölgede barış ve istikrarın önünde ciddi bir engel teşkil eden küresel meselelere ve her türlü organize suça karşı Türkiye ve Azerbaycan’ın her zaman ortak tavır sergilediğini vurguladı.

Yerlikaya, Azerbaycan’ın hızlı kalkınmasını ve ülkede sağlanan istikrarı memnuniyetle izlediklerini belirterek, iki ülkenin ilgili kurumları arasındaki verimli iş birliğinden memnuniyetle bahsetti.

Yerlikaya, ilişkilerin geliştirilmesi için her türlü çabayı göstereceklerini, iş birliği ve deneyim alışverişini sürdüreceklerini belirtti.

Eyvazov, Azerbaycan’da istikrar ortamının önemine de dikkat çekerek, barış ve güvenliğin korunması sayesinde hem ülke vatandaşlarının hem de Türk iş adamlarının da aralarında bulunduğu yabancı yatırımcıların huzur içinde yaşaması ve çalışması için uygun koşulların sağlandığını belirtti.

Eyvazov, Türkiye İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Kuvvetlerinin Azerbaycan polisi ve jandarmasının gelişimine değerli katkılarda bulunduğunu hatırlatarak, bu nedenle kendilerine teşekkür etti.

Toplantıda ortak ilgi duyulan konular da ele alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu