Haber

Gaziantep’te mesleki ve teknik liselere kayıt olan öğrencilere maddi destek

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde, mesleki ve teknik liselere kayıt yaptıran yaklaşık 10 bin öğrencinin velisine, çocukların kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 4’er bin lira takviye sağlandı.

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasimde, eğitime takviye veren herkese teşekkür etti.

Meslek lisesinin “memleket meselesi” olduğunu belirten Kalaylı, “Bu anlayışla memleket ve ülkemizde meslek liselerinin sayısını ve kalitesini artırmaya çalışıyoruz. Meslek liseleri önemli. Beşeri sermayemizi en iyi şekilde donanımlı hale getirmeye çalışıyoruz. Öğrencilere bir meslek kazandırmak istiyoruz. Çalışmalarımızı bu konuda velilerimizin desteğiyle devam ettiriyoruz.” dedi.

İl Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Necip Kafadar, mesleksel eğitimin pahasının her geçen gün arttığını söyledi.

Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu da mesleksel ve teknik liselere kayıt yaptıran 9’uncu sınıf öğrencilerine takviye olmak istediklerini lisana getirerek, “Birinci dönem ve ikinci dönem olmak üzere bu desteğimizi iki parçaya böldük. Listeler belirlendi. Bankayla yaptığımız görüşmeler üzerine banka kartı üzerinden maddi destek vereceğiz. Bizim derdimiz millete hizmet etmek.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde mesleksel ve teknik liselere kayıt yaptıran öğrencilerin velilerine banka kartları verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu