Haber

Filistin Başbakanı: Huwwara Sakinlerinin İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Her Türlü Çabayı Göstereceğiz

Filistin Başbakanı Mohammad Shtiyah Çarşamba günü yaptığı açıklamada, hükümetinin “yerleşimci milislerin acımasız saldırılarının neden olduğu büyük hasarın ardından Huwwara kasabası sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü çabayı göstereceğini” söyledi.

Shtiyya, Pazar günü İsrailli yerleşimcilerin saldırısına uğrayan Batı Şeria’nın Nablus kentinin güneyindeki Huwwara kasabasında düzenlediği basın toplantısında açıklama yaptı.

Filistinlilerin silahlı saldırısında iki İsraillinin hayatını kaybetmesinin ardından yüzlerce İsrailli yerleşimci Pazar gecesi intikam amacıyla işgal altındaki Batı Şeria’ya şiddetli saldırılar düzenledi. En az bir Filistinlinin hayatını kaybettiği, 10’dan fazla kişinin de yaralandığı saldırılarda bölgedeki evler, dükkanlar, araçlar ve tarım alanları ateşe verildi.

SES (Arapça): MUHAMMED İŞTİYYE, Filistin Başbakanı:

“Nablus ve Cenin’de yaşananların uzantısı olarak İsrail çetelerinin bu kasabada işlediği suça tanık olmaya geldik. Yerleşimcilerin piyon olduğunu ve ordunun onları koruduğunu gördük. Siyasi karar İsrail hükümetine ve çevresine ait. aşırılık yanlısı unsurlar Elbette, Huwwara’nın yeniden inşası Acil yardıma ihtiyacı var.”

Bir hükümet heyetiyle bölgeye gelen İştiye, hasar ve kayıpların boyutu hakkında bilgi alarak belde sakinlerinin ihtiyaçlarını dinledi.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Huvvara’dan bildirdi. (XHTV)

habermerzifon.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu