Haber

Cumhurbaşkanlığı aday listesi belli oldu

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) cumhurbaşkanı aday listesi Resmi Gazete’de yayımlanarak kesinleşti. Bununla birlikte cumhurbaşkanlığı seçimi için propaganda dönemi başladı. Seçim propagandası 13 Mayıs Cuma günü sona erecek.

Alfabetik sıraya göre kesin aday listesi, Millet İttifakı ve CHP Genel Başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhur İttifakı adayı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan oluşuyor. ve Çet İttifakı adayı Sinan Oğan. .

Adaylar döviz hesabı açabilirler.

YSK’nın bir diğer kararına göre, cumhurbaşkanı adayları 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde bağış toplamak için döviz hesabı açabilecek. yabancı para miktarını geçmemek kaydıyla döviz cinsinden verilir.

55 bin 598 TL’lik döviz karşılığı hesaplamasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bağış ve yardımların yapılacağı günden bir gün önce Resmi Gazete’de ilan ettiği Yürürlük Günü (Cuma için Pazartesi, tatilin başlamasından önceki son gün) genel tatillerden sonraki günler için tatil). Satış Oranı dikkate alınacaktır.

Vekil listeleri 19 Nisan’da kesinleşecek

19 Nisan Çarşamba günü Resmi Gazete’de yayımlanacak olan milletvekili aday listeleri kesinlik kazanacak.

Seçmen listeleri 20 Mart Pazartesi günü askıya alınacak. Bu listelerin askıya alınma durumu 2 Nisan Pazar günü kaldırılacak.

12 Nisan Çarşamba günü yerli ve yabancı seçmen kütükleri sağlamlaştırılarak vatandaşların oy kullanacağı yerler ve sandıklar belirlenecek.

DW,ANKA/HS,CO

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

seydikemer-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu