Haber

Bakan Çavuşoğlu’nun Bakan Nabati’nin sözlerine atıf Meclisi güldürdü: Bakanımızın gözlerinde ışıltı varsa talebimizi iletiyoruz

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı bütçeleri dün TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldü. Kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye hitaben yaptığı konuşma büyük yankı uyandırdı.

“GÖZLERİNİZDE BİR PARLAK OLURSA İSTEĞİMİZİ İLETİYORUZ”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye de bakan Çavuşoğlu, “Bütçemiz bitince Maliye Bakanı’nın yanına gidip gözlerinin içine bakıyoruz. Gözlerinde bir ışıltı varsa talebimizi iletiyoruz. İhtiyacımız olursa Bunu, dövizle harcama yapan bir bakanlık olduğumuz için yapıyorlar.”

ÇAVUŞOĞLU’NUN SÖZLERİ MECLİSİ GÜLDÜRDÜ

Bakan Çavuşoğlu’nun sözleri başta Nureddin Nebati olmak üzere Meclis’teki herkesi güldürdü. O anlar ise kameralara an be an yansıdı.

NUREDDİN TESİS NE DEMİŞTİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir programda sunucuya son mevduat başvurusundan sonraki sonuçların sayısını sorunca, “Şimdi rakam vermeyeceğim. Gözlerimin içine bakar mısınız? Gözlerimde ne görüyorsunuz? gözler?” O sordu.

Ev sahibi, “Orada o neşeyi görüyorum ama rakamları duymak isterim. ekonomi Nebati “sayı işi” derken şu ifadeleri kullandı; “Ekonomi numarası işi, ekonomi“Dilek işi, ekonomide inanç işi, istikrar işi, beklenti işi. Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır” diyerek soruya net bir yanıt vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu