Haber

Bakan Akar: 471 hedef, 254 terörist etkisiz!

ANKARA (İGFA) – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, hudut sınırındaki birliklerin kumandanları ile görüntü telekonferans toplantısı gerçekleştirdi. Bakan Akar alandaki son duruma ait brifing aldı, talimatlar verdi.

Son devrin en büyük, kapsamlı ve tesirli hava harekâtı ile başlayan Pençe-Kılıç Harekâtı’nın muvaffakiyetle devam ettiğini tabir eden Bakan Akar, “Harekât, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekâtta şu ana kadar 471 hedef ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hâle getirildi.” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonlarının akabinde teröristlerin güzelce köşeye sıkıştığına dikkati çeken Bakan Akar, “Teröristler alçakça sivil hedeflere saldırdılar. Bunları bir an önce susturacağız. Benzerini geçmişte Kilis’te, Hatay’da, Reyhanlı’da yaşadık. Ne zaman hudutların ötesini temizledik bu konuda bir noktaya geldik.” tabirlerini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle uğraştaki her başarılı operasyonunun akabinde olduğu üzere yeniden terör örgütü ile onun yurt içi ve dışındaki destekçilerinin, fitne fesat odaklarının dezenformasyon yapmaya çalıştığına dikkati çeken Bakan Akar, şunları kaydetti:

“İftirayla, fitneyle, fesatla Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle uğraştaki muvaffakiyetini gölgelemeye çalışıyorlar. Tekrar söz ediyorum ki TSK’nın tek gayesi teröristler ve teröristlere ilişkin yapılardır. Bizim rastgele bir etnik, dinî, mezhepsel kümeyle; Kürt, Arap kardeşlerimizle rastgele bir sıkıntımız yok. Bizim tek amacımız var o da teröristler. Kim bunlar? PKK/YPG/PYD, DEAŞ. Kim varsa o. Teröristler için hesap vakti. Türk Silahlı Kuvvetleri ile oyun oynanmayacağını görecekler. Şehitlerimizin, hayatını kaybeden çocuklarımızın, öğretmenlerimizin, vatandaşlarımızın kanlarının her damlasının hesabını soracağız.”

Bakan Akar, teröristlerin adalete teslim olmaktan öbür çarelerinin olmadığını da kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu