Haber

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Doğu Anadolu’da törenle kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Tunceli ve Kars’ta törenler düzenlendi.

Erzurum’da Havuzbaşı Kent Meydanı’nda düzenlenen törende Vali Mustafa Çiftçi, 9’uncu Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Erzincan

Erzincan Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Törene Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3’üncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Cem Kamil Sağcan, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, Erzincan Asliye Hukuk Mahkemesi Adalet Kurulu Başkanı Halil Odabaş, İl Jandarma Komutanı katıldı. Jandarma Kıdemli Albay Veysel Yanık. Toplantıya, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, siyasi parti temsilcileri, kurum yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Ağrı

Abide Meydanı’nda düzenlenen törende Vali Mustafa Koç ve Belediye Başkan Yardımcısı Hakkı Kaman, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Ardahan

Ardahan’da Vali bahçesinde düzenlenen törende Vali Hayrettin Çiçek, Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Kara ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu çelenk sundu.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Tunceli

Tunceli’de Vali bahçesinde düzenlenen törende Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Törene Cumhuriyet Başsavcısı Enver Eroğlu, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker, İl Emniyet Müdürü Hakan Duman, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nuh Köroğlu, kurum müdürleri, askerler, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Çemişgezek ilçesinde Hükümet Konağı Meydanı’nda Kaymakam Orçun Cüneyt Çokıntı ve Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız’ın katılımıyla çelenk sunma programı düzenlendi.

Kars’ta

Kars’ta Hükümet Konağı önünde Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törende Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Polat ile Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törene Vali Polat ve Şahin’in yanı sıra protokol üyeleri, kurum yöneticileri, şehit aileleri, gaziler, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu