Haber

YÖK’ten Vakıf Üniversitelerine Yükseltilmiş Uyarı!

Yükseköğretim Kurulu, vakıf yükseköğretim kurumlarını eğitim ve öğretim fiyatlarını enflasyon oranının üzerine çıkarmamaları konusunda uyardı.

Vakıf Üniversiteleri Menfaat Arayamaz

YÖK, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “YÖK tarafından vakıf yükseköğretim kurumlarına gönderilen “Öğrenim ve Öğrenim Ücreti”ne ilişkin yazıda, bazı vakıf yükseköğretim kurumlarının ücretlerini artırdığına dair şikayetlerin olduğu belirtildi. eğitim ve öğretim fiyatlarının enflasyonun üzerinde olması Vakıf Yükseköğretim Kurumları Mütevelli Heyeti’nin eğitim ve öğretim fiyatlarının belirlenmesi sürecinde, vakıf yükseköğretim kurumlarının talep ve şikayetlerini dikkate alarak bu konuda gerekli özeni göstermesi istenmiştir. Mevzuat düzenlemelerine işaret edilen yazıda öğrencilerin vakıf yükseköğretim kurumlarının kâr amacı gütemeyeceğine ve eğitim-öğretim sonu zamlarının enflasyonun üzerinde olmaması gerektiğine işaret edildi.

Depremzedelere Barınma, Burs ve Fiyat Bahsi Yapılmalıdır

Yazının başında vakıf yükseköğretim kurumlarına da duyurulan kararda, “depremzedelere eğitim-öğretim ücretleri, burs ve barınma ihtiyaçları açısından kolaylık sağlanması, öğrencilerin barınma durumları ve Kahramanmaraş’ta depremden zarar gören vatandaşlar, sosyal koşullar ve sürdürülebilir eğitim süreçleri bir arada değerlendiriliyor” dedi. ayrıca hatırlattı” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu