Haber

Uzmanlardan Tatilcilere Uyarı: Bu Balığa Dikkat Edin

Galler, Anglesey’de karaya çıkan bir adam, kalbinin hızlı atmasına ve başının dönmesine neden olan zehirli bir saz balığıyla karşılaştı. Bunun üzerine yetkililer, ortaya çıkan zehirli deniz canlıları konusunda uyarıda bulundu.

Moelfre Sahil Güvenlik görevlileri, güvenlik devriyesi sırasında olaya katıldı, ancak balık alarmı adanın tüm kıyı şeridini kapsadığı için plajın adını vermedi.

Yaratık İngiltere kıyılarını kasıp kavuruyor ve sahil güvenlik çok sayıda raporla ilgili acil bir güvenlik uyarısı veriyor.

Sahil güvenlik yetkilileri ayrıca karaya çıkanlara bir tür plaj ayakkabısı giymelerini tavsiye etti, ancak raporlar bunların “endişeye gerek olmadığını” söyledi. Her balık, gelgitte su kenarına yakın kuma yavaşça batar; 8 cm’lik küçük balıkların omurgası vardır ve zehirli sırt dikenleri üzerinde durulduğu takdirde insanlarda şiddetli ağrılara neden olabilir.

Geçen yıl, sahile gidenler balık tarafından sokulmaktan şikayet ederken, birçoğu “doğumdan daha beter” dayanılmaz ağrılara neden olduğu söylenen her balığın üzerine bastıklarını söyledi. Zehirli balıkların şimdiye kadar 11 kurbana aşırı acı verdiği söyleniyor. Yetkililer, sokan kişilere ayaklarını mümkün olan en güvenli yüksek sıcaklıktaki suya sokmalarını ve ağrı kesici kullanmalarını tavsiye ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu