Haber

TES-İŞ Üyeleri İşlerini Kaybetmek İstemiyor

Türkiye Elektrik Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Genel Başkanı İrfan Kabaloğlu, “İşimize ve ekmeğimize sahip çıkmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ülkemize katkı sağlamaya çalışıyoruz. ” söz konusu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Çankaya Kapısı önünde toplanan TES-İŞ üyeleri, ellerinde “İşimizi kaybetmek istemiyoruz” yazılı pankart ve bir süre sloganlar attı.

Daha sonra küme adına bir açıklama yapan TES-İŞ Genel Başkanı İrfan Kabaloğlu, CHP’nin Akbelen mevkiindeki maden çalışmalarına ilişkin genel kurul önerisi için TBMM Genel Kurulu’nun bugün inanılmaz toplanacağını hatırlattı. Muğla’nın Milas ilçesinde.

40 yıldır santrallerde çalıştıklarını ve üreterek ülkeye katkı sağladıklarını belirten Kabaloğlu, son dönemde “çevrecilik” adı altında bu üretimin önüne geçilmeye çalışıldığını söyledi.

“İşimize ve ekmeğimize sahip çıkmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ülkemize katkı sağlamaya çalışıyoruz.” Kabaloğlu, Yeniköy ve Kemerköy’deki bu santrallerde 3 bine yakın kişinin çalıştığını, kapatılmaları halinde işsiz kalacaklarını vurguladı.

Kabaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yıllardır oradaki yerel halkla, muhtarlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla bu konuyu anlatmaya çalıştık. Orada insanları yaşatmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Maalesef Türkiye’nin yüzde 60’ı doğalgazla yani doğalgazla besleniyor. Dışarıdan aldığımız güçle dışa bağımlı mı olacağız?

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz ve çevredeki bazı köylerin muhtarları, açıklama için toplanan gruba takviye kuvvet verdi.

calhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu