Yaşam

Onların Konforu Her Şeyden Önce: Bebek Odası İçin Klima Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Havalar o kadar sıcak ki hepimiz zor durumda kalıyoruz. Kendimizi sıcaktan koruyabilirken, bebekleri korumak tamamen bizim elimizde! Bu içeriğimizde bebeğinizin rahatını sağlamak için bebek odası kliması seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini konuştuk… ?

Bebeklerin huzurlu bir şekilde uykuya dalabilmeleri için oda sıcaklığının iyi ayarlanması gerekir.

Sadece uyku anı için değil, bebeğin günlük hayatta huzurlu ve sakin olması için de rahat bir ortam oluşturulmalıdır. Bunun yolu ise bebek odasına özel bir klima kurmaktır.

Maddelere geçmeden önce klima bebeklere zarar verir mi sorusuna cevap verelim.

Bebekler yetişkinler gibi vücut ısılarını düzenleyemedikleri için aşırı ısınma, kızarıklık, susuzluk ve sıcak çarpması gibi sorunlar yaşayabilirler. Bu nedenle klima bebekler için bir israf değil aksine rahat bir uyku için harika bir yorgan.

Bebeğinizin rahatı için oda sıcaklığını mevsime göre klima ile 23 ile 26°C arasında ayarlayabilirsiniz.

Tabii bunu yaparken beşiğin veya çocuğunuzun yatağının klimanın havalandırma kanallarından uzağa yerleştirilmesine de dikkat etmeniz gerekiyor. Bebeğiniz klima açık uyusa bile 1-2 kat giyinmesi ya da kollarını ve bacaklarını kapatacak şekilde uyku tulumu giymesi yeterli olacaktır.

1. Öncelikle hava filtrelerinden başlayalım…

Bebeğin sıcaktan bunalması veya soğukta üşümemesi için bebeği klima ile korumak mantıklı bir karar olurken, klima da filtreleri ile havayı mikrop, toz ve alerjenlerden arındırıyorsa, bu iş bitti!

Bebeğinize kronik solunum rahatsızlığı teşhisi konduysa, hava filtreleri çok daha değerlidir!

Çıkarılabilir ve yıkanabilir filtrelere sahip bir klima seçerek cihazın temizliğini kolaylaştırabilir ve bebeğinizin sürekli olarak alerjen içermeyen hava solumasını sağlayabilirsiniz. ?

2. Bebeğinizin sesten korkmaması veya rahatsız olmaması için gürültü seviyesi de düşük olmalıdır.

Bebeğinizin ne kadar derin uyuyacağı klimanın sesine bağlıdır. Sakin ve sessiz bir ortamda sağlıklı bir gece uykusu için dB(A) düzeyi en düşük klimayı tercih etmek çok değerli. ?

3. Elektrik faturasının çok yüksek gelmemesi için gerçek boyutta bir klima bulmak da bir kuraldır.

Bebeğinizin odasında uygun sıcaklığı sağlarken elektrik faturasını dert etmek istemiyorsanız, bebek odasına uygun boyutta bir klima bulmanız gerekiyor.

4. Klimanın performansı da çok değerlidir.

Bebek odası için alacağınız klimanın performansına, verimliliğine ve kullanım koşullarına dikkat etmek gerekir. Örneğin Split klima modelleri kullanışlıdır ve yıllarca kullanma imkanı sunar. Yazın odayı soğutur, kışın ısıtır. ?

5. Bebeğinizin uykusunun bölünmesin diye uzaktan kumanda veya wi-fi özelliği olsa iyi olur.

Bebeğiniz uyurken klimayı kapatmak veya sıcaklığını değiştirmek istiyorsanız bunu en az gürültüyle yapmalısınız. Bu nedenle uzaktan kumanda veya wi-fi özelliği hayat kurtarır. Bebekler huzur içinde uyurken biz de mutlu oluyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu