Haber

Ömer Fethi Gürer: Kamuda Çalışan Mühendislerin Özlük Hakları İyileştirilmeli, Atama Bekleyen Mühendislerin de Bir An Önce Atamaları Yapılmalı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kamuda vazifeli mühendislerin beklentilerini Meclis gündemine taşıdı. Gürer, “Kamuda çalışan mühendislerin özlük hakları iyileştirilirken atama bekleyen mühendislerin de bir an önce atamaları yapılmalıdır” dedi.

Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Heyeti’nde dün yaptığı konuşmada, kamuda çalışan mühendislerin beklentilerine dikkat çekti. AKP iktidarının dengi mesleklere nazaran mühendisleri ihmal ettiğini savunan Gürer, kamuda çalışan mühendislerin teşvik ödemesi, risk ve sorumluluk tazminatı ile ek ödemenin yine düzenlenmesini beklediğini kaydetti.

Gürer, “Yan ödeme oranının artırılması, taban aylık katsayısının iyileştirilmesi, sözleşmeli mühendislerin kadroya alınması ve bu yönde özel hizmet tazminatının yükseltilmesi, mühendisleri mutlu edecek düzenlemeler olacaktır” diye konuştu.

“KAMUYA YETERLİ MÜHENDİS ATANMIYOR”

Kamuda gereğince mühendis ataması yapılmadığını söyleyen Gürer, “Okullarını bitirip, diplomayı alıp kamuda işe girmek için bekleyen farklı mühendislik mezunları da iktidar tarafından seslerinin duyulmasını istemektedir. Kamuda çalışan mühendislerin özlük hakları iyileştirilirken atama bekleyen mühendislerin de bir an önce atamaları yapılmalıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu