Haber

Napoli Şampiyonası Kutlamalarında Yakalanan En Tehlikeli 100 Kaçağın Firarisi

Camorra klanlarından Contini’nin “beyaz yakalı” üyesi olarak tanımlanan mafya hükümlüsü Vincenzo La Porta, 11 yıldır firarda olduğu Napoli’nin şampiyonluk kutlamalarında vurulduktan sonra polis tarafından yakalandı. En tehlikeli 100 kaçak listesinde yer alan La Porta’nın kimliği, Yunanistan’da bir restoranda düzenlenen bir kutlama sırasında çekilen fotoğrafla belirlendi.

“ŞAMPİYONLUK ZAFERİNE DİRENMEYİN”

Napoli merkezli Camorra mafyasıyla bağlantılı olduğu söylenen 60 yaşındaki La Porta’nın kimliği, Yunanistan’ın Korfu adasındaki bir restoranda düzenlenen bir kutlama sırasında çekilen fotoğrafla belirlendi. İtalyan jandarma güvenlik güçlerinin açıklamasına göre, sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda La Porta’nın Napoli atkısı ve şapkası taktığı görüldü. Açıklamada, “Ona ihanet eden futbol ve Napoli tutkusuydu. La Porta şampiyonluk zaferine karşı koyamadı.”

YUNANİSTAN’DA YEMEK YAPARDI

Fotoğraflarla izlenen ve mali işlemleri takip eden La Porta, geçtiğimiz Cuma günü tutuklandı. İtalyan basınında yer alan haberlere göre La Porta, Korfu adasında motosiklete binerken yakalandı. Kaçak İtalyan’ın bir süredir adada bir restoranda aşçılık yaptığı ve Yunanistan’da aile kurduğu, 9 yaşında bir çocuğu olduğu belirtildi.

İTALYA, LA PORTA’NIN İADESİNİ İSTİYOR

Vincenzo La Porta, İtalyan basınında Camorra klanlarından biri olan Contini’nin “Beyaz yakalı” bir üyesi olarak tanımlanıyor. İtalya, suç örgütü üyeliği, vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılık gibi suçlardan 14 yıl hapis cezasına çarptırılan La Porta’nın iadesini istiyor.

La Porta’yı ortaya çıkaran fotoğraf:

haberabana.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu