Haber

Kütahya Valisi Musa Işın, Tacikistan Büyükelçisi ile İşbirliği Görüşmelerinde Bulundu

Kütahya Valisi Musa Işın, Tacikistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Ashrafjon Gulov ile bir araya gelerek mevcut iş birliğinin güçlendirilmesi ve yeni iş birliği fırsatlarının geliştirilmesi konusunda görüşmelerde bulundu.

Valilikte gerçekleştirilen toplantıda Sayın Valimiz, Büyükelçi Gulov’a Kütahya’nın zengin tarihi, kültürel mirası, tarım ve sanayi potansiyeli, doğal güzellikleri ve yer altı kaynakları hakkında detaylı bilgi verdi.

Kuruluş ve kurtuluş şehri Kütahya’da Büyükelçi Eşrefjon Gulov’u ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Işın, “Tarihi ve kültürel bağlarımızı birbirimizle paylaşıyoruz, atalarımız aynıdır. Kardeşimizin değerli elçisini ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi. Nazik ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Kapımız ve kalbimiz “Sizlere her zaman açık” dedi.

Kütahya’da yapılması planlanan yatırım ve eğitim alanlarında Tacik vatandaşlara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Vali Işın, “Tacik kardeşlerimiz vatandaşlarımız olarak hem yatırım hem de öğrenci açısından saygın ve eşittir. Burada hiçbir zorlukla karşılaşmazlar. Beni kendilerinin temsilcisi olarak görmeleri lazım.” “dedi.

Vali Işın’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Büyükelçi Ashrafjon Gulov, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 2023 yılında 530 milyon dolar olacağını ve Türkiye’nin Tacikistan’ın beşinci büyük ekonomik ortağı olduğunu belirtti.

Ticaret hacmini geliştirmek ve daha da artırmak için Kütahya’da olduklarını belirten Büyükelçi Gulov, tarım ve sanayinin yanı sıra eğitim ve turizm gibi alanlarda da iş birliğini güçlendirmek istediklerini kaydetti. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu