Haber

Köpeklerin Öldürülmesi Haberini Yasal Nedenlerle Kaldırdık! Yerine Penguenlerin Şaşırtan Özellikleri

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki vazifelinin bir köpeğe elindeki kürekle vurarak öldürmesi ile ilgili haberimize yayın yasağı geldi. Yasal nedenlerle köpeğin öldürülmesi haberini yayınlayamıyoruz. Kaldırdığımız haber yerine penguenlerin şaşırtan özelliklerini yayınlıyoruz.

1. Penguenlerin pembe kakaları uzaydan görülebiliyor

Greenpeace’den alınan bilgilere nazaran; Penguenlerin kakaları, buzun üzerinde uzun müddet kalabiliyor ve bilim insanları penguenlerin izlerini kakaları sayesinde uydu imajları ile sürebiliyorlar. Antarktika’daki görüntü ise son derece şaşırtan çünkü burada yaşayan Adelie penguenleri, krille beslendikleri için kakaları da pembe oluyor.

2. Bir vakitler insan boyunca penguenler vardı

Bulunan fosiller dinozorların soyu tükenmeden evvel dünyada 1.5 metre uzunluğunda penguenler olduğunu ortaya koyuyor.

3. Yumurtaların bakıcılığını erkek penguenler üstleniyor

İmparator penguenlerin yumurtaları olunca dişi penguen avlanmaya giderken, erkek penguenler yumurtayı yağlı “kuluçka kesesi” gibisi bir bölgenin altında saklıyorlar.

4. Dünyanın en küçük pengueni, ananas ağırlığında

Küçük Mavi penguenler yaklaşık 30 santimetre uzunluğunda ve yalnızca bir ananas tartısını buluyor.

5. Penguenler kaymaya bayılır

Penguenler, başarılı yürüyücüler olmadıkları için süratli hareket etmek ismine karınlarının üzerinde kızak üzere kayarak ilerliyorlar.

6. Penguenler insanlardan korkmuyor

Penguenler beşerler ve köpeklerden korkmuyorlar. Bunun nedeninin penguenlerin, şimdi beşerler Antarktika kıtasında yaşamaya başlamadan evvel evrimleşmeleri ve 1994’te Antarktika’da köpeklerin yasaklanması olduğu kestirim ediliyor.

7. Adelie penguenleri bir taş kesimi için her şeyi yapabilir

Adelie penguenleri taş modüllerini yuva yapmak için kullanıyorlar. Ancak taşlar onlar için o kadar kıymetli ki birbirlerinin biriktirdiği taşları çalabiliyor, taş elde etmek için her şeyi yapabiliyorlar.

8. Penguenler hava kabarcıkları ile suyun altında süratli gitmektedir

Bilim insanları imparator penguenlerin suyun altında hava kabarcıklarının yardımı ile süratli gitmelerini sağlayan özel bir metot kullandıklarını keşfetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu