Haber

Kırklareli OSB’den 170 ülkeye ihracat

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren firmaların 170 ülkeye ihracat yaptığını söyledi.

Vali Ekici, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde düzenlenen programda Kırklareli OSB’ye 5 bin 290 dönüm daha kazandırdıklarını söyledi.

OSB’nin yeni etapla birlikte 12 bin dönümlük alana ulaşacağını belirten Ekici, Trakya’nın en büyük sanayi bölgesi olmak için çalıştıklarını vurguladı.

OSB’de 5 bin 290 dönümlük yeni etabın satışa hazır olduğunu anlatan Ekici, “Metrekare fiyatımız 2 bin lira. Birçok OSB’den daha ucuz. OSB’mizde çok güzel bir üretimimiz var. Şu anda ihracat yapıyoruz. OSB’mizden 170 ülkeye. Kısa zamanda Trakya’nın en büyük ve en çevreci OSB’si olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

Doğaya, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen firmaları kabul ettiklerini açıklayan Ekici, ÇED raporu ile tüm yatırımcıları bölgeye davet etti.

“Sularımızın hiçbiri insani değerlerin dışında değil”

Ekici, bir gazetecinin sorusu üzerine, “Sularımızın hiçbiri insani değerlerin dışında değil” dedi.

Ekici, 179 köyde şebeke sularının düzenli olarak analiz edildiğini belirterek, “Alınan numunelerin sonuçlarını paylaşabiliriz. Sularımızda olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. İnsan sağlığını etkileyecek hiçbir olumsuzluğa izin vermiyoruz.” şeklinde konuştu.

Vali Ekici, konuşmasının ardından gazetecilerin taleplerini dinledi.

haber-incirliova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu