Ekonomi

Kazanç çağrısı: BorgWarner satışlarında %7 organik büyüme bildirdi

BorgWarner Inc. (BWA), ilk çeyrek kazanç çağrısında organik satış büyümesi ve elektrifikasyona güçlü bir odaklanma ile 2024 yılına sağlam bir başlangıç yaptığını bildirdi. Yanmalı, hibrit ve elektrikli araçlar için temiz ve verimli teknoloji çözümlerinde küresel bir ürün lideri olan şirket, satışlarında %7’lik bir organik büyüme ile yaklaşık 3 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Büyüme, şirketin elektrikli araç ürünlerindeki genişlemesine ve çok sayıda yeni eProduct ödülünün alınmasına bağlanıyor. BorgWarner, %9,4’lük bir düzeltilmiş işletme marjı sağladı ve yaklaşık %23’lük bir tümleşik artış marjı bildirdi. Ayrıca, şirket 100 milyon dolarlık hisse senedini geri satın aldı ve Yönetim Kurulu’ndan 500 milyon dolarlık ek geri alım yetkisi aldı. İleriye dönük olarak BorgWarner tüm yıl için %2-5 arasında organik büyüme beklemekte ve 2024 yılı toplam satışlarının 14,4 milyar dolar ile 14,9 milyar dolar arasında olacağını tahmin etmektedir. Düzeltilmiş işletme marjının %9,2 ile %9,6 arasında olması ve düzeltilmiş EPS’nin seyreltilmiş hisse başına 3,80 ile 4,15 dolar arasında olması öngörülüyor. Şirket ayrıca yıl için 475 milyon ila 575 milyon dolar arasında serbest nakit akışı yaratmayı planlıyor.

Önemli Çıkarımlar

 • BorgWarner ilk çeyrek satışlarında %7’lik bir organik büyüme kaydederek yaklaşık 3 milyar dolara ulaştığını bildirdi.
 • Şirket elektrikli araçlar için ürün tekliflerini genişletiyor ve yeni eProduct ödülleri aldı.
 • 9,4’lük bir marj elde edildi ve bu marjın tamamı yaklaşık %23’lük bir artış gösterdi.
 • BorgWarner 100 milyon dolarlık hisse geri alımı yaptı ve 500 milyon dolarlık ek hisse geri alımı için yetki aldı.
 • Yılın tamamında organik büyümenin %2-5 arasında olması beklenirken, 2024 yılı toplam satışlarının 14,4 milyar ila 14,9 milyar dolar aralığında olması öngörülüyor.
 • Şirket tüm yıl için %9,2 ila %9,6 arasında düzeltilmiş işletme marjı ve seyreltilmiş hisse başına 3,80 ila 4,15 dolar arasında düzeltilmiş EPS öngörüyor.
 • BorgWarner tüm yıl için 475 milyon ila 575 milyon dolar arasında serbest nakit akışı sağlamayı planlıyor.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Şirket Genel Görünümü

 • BorgWarner, 2023’e kıyasla daha zayıf yabancı para birimlerinden 100 milyon dolarlık bir satış rüzgarı bekliyor.
 • Şirket, eProduct satışlarının 2023’te 2 milyar dolardan 2,5-2,8 milyar dolara yükselmesini öngörüyor.
 • Eldor ve SSC satın almalarının 2024 satışlarına yaklaşık 30 milyon dolar eklemesi bekleniyor.
 • 2025 gelir görünümü, yeni işlerin güvence altına alınmasına ve portföyün güçlendirilmesine odaklanılarak müşteri hacmine bağlıdır.

Ayı Açısından Önemli Noktalar

 • Sürdürülen faaliyetlerden elde edilen serbest nakit akışı, müşteri tahsilatları ve vergi ödemelerindeki zamanlama sorunları nedeniyle 308 milyon $ olarak gerçekleşmiştir.
 • Birleşme ve satın almaların net etkisi işletme geliri üzerinde 12 milyon $’lık bir düşüşe neden oldu.

Yükselişte Öne Çıkanlar

 • Düzeltilmiş faaliyet geliri, artan satışlar ve güçlü maliyet kontrolleri sayesinde 54 milyon $ artmıştır.
 • Devam eden operasyonlardan elde edilen düzeltilmiş EPS geçen yıla kıyasla 0,22 $ arttı.
 • ePropulsion segmenti geliri ilk çeyrekte %25 arttı ve daha da artması bekleniyor.

Eksiklikler

 • Şirketin tüm yıla ilişkin görünümü, IHS gibi şirketler tarafından sağlanan piyasa görüşünün zaten altında.

Soru ve Cevaplarda öne çıkan noktalar

 • CEO Frederic Lissalde, özellikle aktarma organları teknolojisinde olmak üzere ürün ve mühendislik kabiliyetlerindeki esnekliği vurguladı.
 • Başkan ve COO Craig Aaron gelirleri eProducts ve temel ürünler olarak ikiye ayırdı. eProducts 500 milyon doların üzerinde gelir elde etti.
 • Aaron hisse geri alımlarının fırsatçı bir şekilde yapılmaya devam edeceğini doğruladı.
 • Lissalde, 2024 yılında eProducts gelirlerinin %45’inin Çin’den, bunun da %95’inin Çinli OEM’lerden gelmesinin beklendiğini kaydetti.
 • Şirket, marj performansını iyileştirmeye ve maliyetleri gerektiği gibi ayarlamaya odaklanmış durumda.

BorgWarner’ın elektrifikasyona verdiği önem ve küresel pazardaki stratejik konumu, ilk çeyrek performansında ve gelecek projeksiyonlarında açıkça görülüyor. Şirket yönetimi, hissedarlara sermaye getirisi sağlamaya devam ederken organik büyüme, güçlü marj artışı performansı ve güçlü işletme nakit akışı sunmaya kararlıdır. BorgWarner, eProducts segmenti için net bir strateji ve pazar trendlerine pragmatik bir yaklaşımla, gelişen otomotiv ortamını yönlendirmeye hazır görünüyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

InvestingPro İçgörüleri

BorgWarner Inc. (BWA) ilk çeyrek performansında özellikle elektrifikasyona odaklanarak büyümeye ve hissedar değerine olan güçlü bağlılığını ortaya koydu. Şirketin finansal sağlığı ve pazardaki konumu InvestingPro’nun temel ölçütleri aracılığıyla daha iyi anlaşılabilir. BorgWarner’ın piyasa değeri 8,2 milyar dolar olup şirketin sektördeki önemli büyüklüğünü yansıtmaktadır. Bazı zorluklara rağmen şirket, sektör ortalamasının altında olan ve yatırımcılar için potansiyel değere işaret eden 13,31 Fiyat/Kazanç (F/K) Oranı ile dayanıklılık göstermektedir. Ayrıca, 1,41 ‘lik Fiyat/Defter (F/D) Oranı, hisse senedinin şirketin varlıklarına göre makul bir şekilde değerlenmiş olabileceğini göstermektedir.

InvestingPro İpuçları, BorgWarner’ı düşünen yatırımcılar için bazı ilgi alanlarını vurgulamaktadır. Analistler, şirketin zayıf brüt kar marjlarından muzdarip olduğunu ve bunun 2023’ün 4. çeyreği itibariyle son on iki ay için %18,09 ‘luk Brüt Kar Marjına yansıdığını belirtti. Bununla birlikte, BorgWarner’ın 12 yıl üst üste temettü ödemelerini sürdürmesi, hissedar getirilerine olan bağlılığının bir kanıtıdır. Ayrıca, şirketin likidite pozisyonu güçlüdür ve likit varlıklar kısa vadeli yükümlülükleri aşarak finansal esneklik sağlamaktadır.

Daha derinlemesine analiz ve ek InvestingPro İpuçları arayan yatırımcılar için BorgWarner’ın InvestingPro’da 6 ipucu daha mevcut. Bu ipuçları şirketin kazançları, nakit akışı ve kârlılığı hakkında değerli bilgiler sunuyor. Bu ipuçlarına erişmek ve kapsamlı finansal analiz araçlarından yararlanmak için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak https://www.investing.com/pro/BWA adresinden InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim elde edebilirsiniz.

BorgWarner’ın artan eProduct satışları ve yeni ödülleriyle kanıtlanan elektrifikasyon konusundaki stratejik odağı ve finansal ölçümleri, şirketin dönüşen otomotiv endüstrisindeki potansiyelinin altını çiziyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu