Yaşam

Işıl Reçber, köpeğinin ölümünü mahkemeye taşıdı

Eski milli kaleci Rüştü Reçber’in eşi Işıl Reçber, herhangi bir sağlık sorunu olmadığını belirtti. köpeği Dolly’nin ölümünü mahkemeye taşıdı. Reçber ailesinin avukatı Nail Gönenli, Veteriner Hekim Mehmet Koç hakkında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Şikayet kapsamında veteriner kliniğindeki kamera kayıtları istendi. Veteriner Hekim Mehmet Koç’un ölümle ilgili verdiği sözün ardından dava açılıp açılmayacağına savcılık karar verecek.

Reçber, Pomeranian cinsi köpek Dolly’yi her zaman götürdükleri veterinerdeki çalışanların ayrıldığını öğrenince Beykoz Kavacık’taki başka bir merkeze götürdüklerini ifade etti.

‘PANİKLE YANLIŞ MÜDAHALEDİNİZ’

Daha sonra köpeğinin cansız bedenini veterinerden teslim aldıklarını belirten Recber, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Banyoda yıkarken bu bebeğe nasıl şok verdiniz? Nefes almasını nasıl durdurdunuz, kalp krizi geçirdiniz? Çok küçükken hiçbir sağlık sorunu yokken… Üstüne üstlük siz yapmadınız. Yaptığınız hatayı düzeltelim diye haber verin, Dolly’nin doktoru olmayınca paniğe kapıldınız, yanlış müdahale ettiniz, izinsiz entübasyon yaptınız, adrenalin, kortizon vs yaptınız bizi saatlerce oyaladınız.

Bana ‘Burun kanadı kılcal damar’ dedin. Bir aksilik olduğunu anlayınca herkese sordukça bin bir saçmalık anlattın. Oraya gitmemizi engellemeye çalıştın. Ve geldiğinde ‘Artık kaybettik’ dediniz. Benden önce gelen akrabalarımda çok olduğu gibi daha önce bu halde banyo yaparken ölenin bir köpek olduğunu söylemişsiniz ve cansız olarak giren minik canımızı vermişsiniz. Pişmanlık yoktu, keder yoktu, özür yoktu. “Nasıl bir doktorsun?” Söylemeden önce, sen nasıl bir insansın? Bir hayatı bitirdin. Hanıma ve hayvana değer vermeyi öğrendiği gün, yurdumun insanı açıktan bırakmayacak! Huzur içinde yat prenses…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu