Haber

Ekrem İmamoğlu Van’da konuştu: Adaletin yoksa Ekrem Selahattin

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte katıldığı Van mitinginde konuştu.

Konuşmasında “Bağımsız yargının, hak, hukukun ve adaletin ışığı herkese eşittir” diyerek hem belediyelere atanan kayyumlara hem de eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000’den fazla tutukluluğuna değindi. 6.5 yılİmamoğlu, İmamoğlu, özetle şunları söyledi:

EŞİTSİZLİĞİ AŞACAĞIZ: En doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine kadar her birimiz bu cennet yurdunun her karışının eşit hissedarıyız. Bu eşitsizlik sadece idari bir kasvettir. Bunun üstesinden geleceğiz.

MİLLİ İTTİFAKIN HAK HUKUK ADALETİN EN DEV PROJESİ: Van, 81 il içinde ekonomik gelişmişlik açısından 67. sırada yer alıyor. Van ilk 10’a girmeli. İstanbullular Van’ı gezmeye, görmeye can atmalı. Bu ittifakın en büyük projesi hak, hukuk ve adalet projesidir. Başaracağız. Çocuklarımızın eşit eğitim almasını sağlayacağız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayal gücünü güçlendireceğiz.

İHALE SİPARİŞİNİ SONLANDIRACAĞIZ: Bu seçimde hayatını hak, hukuk ve adalet mücadelesine adayan 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu için oylarınızı istiyoruz. Bu ülkede millet ne derse o olur. Bu ülkenin, Cumhuriyetin temeli, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu duygusudur. Haksızlığa asla evet demeyerek kayyum sistemine son vereceğiz.

ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ: Van’ın bütün meselelerini biliyoruz. Van’ı turizmin başkentlerinden biri yapacağız. Yıllardır çözülemeyen çevre yolu bitirilemedi, bu sorunu mutlaka çözeceğiz. 13. Cumhurbaşkanımız gelir gelmez şehirlerin dayanıklılığı, depreme hazırlıkları, kentsel dönüşüm ve birçok altyapı ve üstyapı sorununun acilen ele alınmasını istedi. Size söz veriyorum, seçimden hemen sonra ilk ziyaretlerimden birini Van’a yapacağım. Van-Diyarbakır Hızlı Tren Projesi’ni çok önemsiyorum. O hızlı tren gibi birçok bağlantısını sağlayacağız. Van Gölü Ekspresini mutlaka getireceğiz. Van Denizi’ni ve Van Gölü’nü turizmin gözbebeği yapacağız. Van çevresinde bazı maden çalışmalarını takip ediyoruz. Van’ı tehdit eden bu çalışmalara bir an önce denetim sağlayarak Van’ın bu doğasının bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Kuzey Irak ile çok değerli pazarları birbirine bağlayacak olan Van-Şırnak otoyolundan ise ses yok. Bunu da çözeceğiz. Van’ın tramvaya ihtiyacı olduğunu biliyorum. Özellikle Van’daki ulaşım sorununu hızlı bir şekilde çözeceğiz ve halkımızın bu konudaki ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayacağız.

YARGISIZ İNFAZLAR: Bağımsız yargının, hak, hukuk ve adaletin ışığı herkes için eşittir. Adaletin Ekrem’i, Selahattin’i olmaz, herkes eşittir. Hiçbir vatandaşın yargısız infaz hakkı yoktur. Adil yargının verdiği kararın, evrensel hukukun verdiği kararın kimseyi incitmediğini iyi biliyoruz. Ne bir vatandaşımız zarar görecek ne de bir karış toprağımız zarar görecek. Bu duygu bize Cumhuriyet tarafından emanet edilmiştir. Bu duygu bize Atatürk tarafından emanet edilmiştir. Bu sonsuza kadar sürecek. Vanlı oğlum Türkiye’nin her karış toprağının eşit hissedarıdır. Vanlı oğlum, devletinin şefkatini, vicdanını ve adaletini ilelebet içinde hissedecektir. Millet, bayrak, hep beraber olacağız. Gelişmiş demokrasisi ile Türkiye Cumhuriyeti 86 milyon insanın ortak geleceğidir. Hep birlikte başaracağız.

BÜYÜK SEÇİM: Bu bir siyasi parti seçimi değil. Adı demokrasi seçimi, adı özgürlük seçimi, adı eşitlik seçimi. Buna sarılmak denir. Kucaklaşmaya, eşitliğe, özgürlüğe, demokrasiye, milletin bu seçimi kazanmasına hazır mıyız? (HABER MERKEZİ)

haber-bahcesaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu