Haber

Çeşme’de depremzedeler için çamaşırhane hizmeti

Çeşme Belediyesi, ilçeye gelen yaklaşık bin depremzede için biri Dalyan’da, biri Alaçatı’da olmak üzere 2 Çamaşırhanenin kapılarını açtı. Oran, “Deprem bölgesinden Çeşme’de otel ve evlere yerleştirilen vatandaşlarımız için çamaşırhane hizmetimizi devreye aldık.”

Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından Çeşme’de otel ve konutlara yerleştirilen depremzedelerin beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Alaçatı Ek Hizmet Binası’na Yardım Depolama Merkezi kurdu. . Bazıları afetzedelerin ihtiyaçları için butik olarak hizmet vermeye başladı.

Depremzedelerin tüm temel ihtiyaçları karşılanırken, çamaşırhane ihtiyacını karşılamak için de hızla harekete geçen Oran, Dalyan ve Alaçatı’da Çamaşırhane’yi hizmete açtı. Deterjan ve yumuşatıcı temin edilerek vatandaşların burada kendi çamaşırlarını yıkayabileceklerinin altını çizen Oran, “İlçemize gelen vatandaşlarımızın kendilerini evlerinde hissetmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Dalyan’daki Çamaşırhanede çamaşırlarını yıkayabilecekler. Çeşme ailemle birlikte onların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu