Haber

Başkan Ellibeş: “AK Parti Kocaeli milletvekillerine laf söylemeye hakkı olamaz”

AK Parti Kocaeli Vilayet Lideri Mehmet Ellibeş, “Milletvekillerimizle birlikte sürekli sahada, vatandaşla iç içeyiz. Yılda bir defa seçim bölgesine uğrayan, şehit ailesine küfür eden, orman arazilerine kaçak fabrika ve yapılar inşa ettiği tespit edilen, kamu bankalarından aldığı milyarlarca dolar krediyi ortadan kaybedenlerin, milleti için canla başla çalışan AK Parti Kocaeli milletvekillerine laf söylemeye hakkı olamaz” dedi.

AK Parti Kocaeli Vilayet Lideri Mehmet Ellibeş, haftalık idare şurası toplantısında gündemi kıymetlendirdi. Teşkilat olarak bir yandan üye ve esnaf ziyafetlerini, bir yandan da eğitim ve gençlik toplantılarını gerçekleştirdiklerini belirten Ellibeş, “Geçen hafta Dilovası’nda Gençlik Kollarımızın hazırladığı programda ilk kez oy kullanacak gençlerimizin sorularını yanıtlarken, bir gün sonra Türkiye Yüzyılı konulu Teşkilat Akademisi’ni gerçekleştirdik. Maksadımız 2023 seçimlerine en uygun biçimde hazırlanmak. Teşkilatımızın tüm kademeleri özveriyle çalışıyor. Bilhassa milletvekillerimizle birlikte daima alanda, vatandaşla iç içeyiz. Yılda bir kere seçim bölgesine uğrayan, şehit ailesine küfür eden, orman yerlerine kaçak fabrika ve yapılar inşa ettiği tespit edilen, kamu bankalarından aldığı milyarlarca dolar krediyi ortadan kaybedenlerin, milleti için canla başla çalışan AK Parti Kocaeli milletvekillerine laf söylemeye hakkı olamaz” dedi.

“Boş salonlarda kendilerini gaza getirmeye devam ettiler”

Mehmet Ellibeş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından son bir ayda tekrar sayısız proje ve hizmet hayata geçirilirken, 28 Şubat İttifakı, boş salonlarda kendilerini gaza getirmeye devam etti. Bu projelerin içinde en kıymetlisi Türkiye’nin en büyük, dünyada 5.sırada olan Yusufeli Barajı’dır. Çoruh Irmağı üzerinde inşa edilen ve büyük hayranlık oluşturan bu baraj sadece 2,5 milyon insanımızın elektrik muhtaçlığını karşılayacak yüksek kapasitesiyle değil, dik yamaçlarla dolu bir toprakta Türk mühendisliğinin neleri başardığını göstermiş olmasıyla da gurur kaynağıdır. Kıtaları denizin altından birleştiren Avrasya ve Marmaray Tünelleri üzere, Osmangazi, 15 Temmuz ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri üzere, TOGG ve SİHA’lar gibi, dağları delerek şehirleri ve insanlarımızı daha yakın hale getiren yüzlerce tünel ve yollar gibi, hızlı tren, tramvay hatları gibi, sadece karadan değil, havadan da bu sevgi bağını güçlendiren yeni havaalanları gibi, pandemi döneminde bile tek bir vatandaşımızı dermansız bırakmayan şehir hastanelerimiz gibi ve eğitimden sosyal dayanışmaya, tarımdan sanayiye yapılmış milyarlarca liralık binlerce yatırım gibi Yusufeli Barajı da ‘Türkiye yapamaz, Türk insanı başaramaz’ diye yıllarca milletimize dayatılan ezberleri yerle bir eden bir başarıdır”

“Türkiye hiçbir zaman bu anlayışa teslim olmamıştır, olmayacaktır”

Türkiye’nin yeni yüzyıla daha umutlu baktığını söz eden Ellibeş, “Milletimiz; çalışanın, kendisine efendilik değil, hizmetkar olmak için çırpınanların ebediyen yanında olmuştur. Bugün bir masa etrafında dönüp duran partilerin aylardır ortaya somut bir şey koyamaması, kendi ortasında bile mutabakat sağlayamaması, Türkiye’ye hiçbir şey kazandırmayacağının göstergesidir. Bundadır ki, AK Parti salonlara, statlara sığmazken, muhalefet boş salonlarda kendilerini gaza getirmeye çalışıyor. Bugün muhalefetin içinde bulunduğu açmaz, kendi partililerini bile ümitsizliğe sürüklemektedir. Boş laflarla, atıp tutmakla bu işlerin olmadığını, olmayacağını görenler Cumhurbaşkanımızın ulusal birlik ve beraberlik daveti üzerine partimize katılmaya başlamıştır. Nazilli Belediye Lideri Kürşat Engin Özcan üzere bu partilerde Türkiye’nin iyiliğini düşünen isimler Cumhurbaşkanımızın etrafında birleşirken, sahne dilinden küfür eksik olmayanlar, şehit yakınlarına hakaret edenlere kalmaktadır. Milletimizin iyiliğini düşünenler, terörü nerede olursa olsun ezen, teröriste terörist diyen Cumhurbaşkanımıza destek verirken; İstanbul’da İstiklal Caddesi, Mersin’de polis evi bombalanırken bile bunların destekçileriyle dostluklarını bozmayan, masa altında el ele tutuşanlar Erdoğan’a karşı çıkmaktadır. Türkiye hiçbir vakit bu anlayışa teslim olmamıştır, olmayacaktır” kelamlarına ekledi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu