Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.125 lira seviyesinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 1.125 lira seviyesindeki süreci görüyor.

Dün ons fiyatına paralel olarak fiyatını kaybeden altının gram fiyatı yüzde 0,5’lik düşüşle günü 1.122 liradan kapattı.

Yeni güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, 10,30’luk prestijle yüzde 0,3’lük artışla 1,125 liradan süreci görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 1.845 liradan, Cumhuriyet altını 7.480 liradan satılıyor.

Dün günü yüzde 0,4’lük düşüşle 1.847 dolardan kapatan altının ons fiyatı şu sıralar 1.851 dolardan işlem görüyor.

ABD’de para politikasına ilişkin belirsizlikler piyasaların yön bulmasını zorlaştırmaya devam ederken, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın bugün ve yarın ABD Senatosu’nda yapacağı oylama yatırımcıların gündemine oturdu. yatırımcıların odak noktası.

Analistler, Fed’in 21-22 Mart’taki toplantısı öncesinde Powell’ın Senato oturumunu önemli bir ağızdan ağza fırsat olarak kullanmasının beklendiğini kaydederek, bankanın önümüzdeki 3 toplantıda faiz oranlarını 25 baz puan artırmasının öngörüldüğünü belirtti. , para piyasalarında fiyatlandırma açısından.

Bugün yurt içinde hazine nakit dengesi ve yurt dışında Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları ile ABD’de toptan hisse senedi verilerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan 1.810 doların, 1.860 doların ise dayanak noktası olduğunu söylediler. 1.880 dolar ise altının ons fiyatındaki direnç pozisyonu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu